R-LINK 2 için harita güncellemesi

  • En son güncellemelerden faydalanın

    Her yıl yolların %15'i değişmektedir, daha serinkanlı seyahat etmek için R-LINK 2 için temin edilen son haritadan faydalanın.

    R-LINK 2 için geçerli son harita: Ekim 2018.

    Toolbox'ı yükleyin

    Toolbox'ı yükleyin

    Toolbox R-LINK 2 sisteminiz için mevcut güncellemeleri güvenle yapmanızı sağlayan bir Renault yazılımıdır.

    Güncellemelerimi nasıl yaparım?

    Güncellemeleri yapmak için, önceden Toolbox'ı indirmiş ve yüklemiş olmanız gerekir (bir kez yeterlidir).

    1. Araç bilgilerinizin toplanması

    Bir USB bellekle (en az 8 Gb) aracınıza gidin, motoru çalıştırın ve R-LINK 2'nizin ekranını açın.
    USB belleği aracınızın USB portuna takın (başka hiçbir USB bellek takılı olmadığına dikkat edin) ve 2 dakika bekleyin.
    Ekranınızda hiçbir şey görünmese bile, USB belleğiniz sisteminizin yapılandırma bilgilerini almaktadır. 2 dakika sonra, belleği çıkartabilirsiniz.

    2. Toolbox'ın senkronizasyonu

    Bilgisayarınızda Toolbox'ı başlatın, ardından önceden kullanılan USB belleği takın. Toolbox otomatik olarak aracınızın bilgilerini tespit edecek ve size sisteminiz için mevcut güncellemeleri önerecektir.
    Birçok güncelleme önerilirse (sistem yazılımınız ve harita), tümünü yapmanızı öneririz.
    Hiçbir güncelleme yoksa, aboneliğinizin süresi dolmuş olabilir. Aboneliğinizi R-LINK Store üzerinden yenileyebilirsiniz.

    3. Güncellemelerin USB belleğinize indirilmesi

    Güncellemeleri bilgisayarınızdan USB belleğinize indirin. NOT: indirme süresi internet bağlantı hızınıza göre değişebilir. İndirme işlemi bitene kadar süreci kesmeyin. Yükleme işlemi bittikten sonra, USB belleği bilgisayarınızdan çıkartabilirsiniz.

    4. Aracın güncellenmesi

    USB belleği alarak aracınıza dönün, motoru çalıştırın ve R-LINK 2'nizin ekranını açın. Güncellemeleri içeren USB belleği aracınızın USB portuna takın. Ekranda güncellemeleri göreceksiniz, işlemi başlatmak için TAMAM üzerine tıklayın.  Kartın boyutuna göre bu işlem birkaç dakika alabilir.
    İşlem sırasında motoru durdurmayın, USB belleği çıkartmayın ve R-LINK 2 sisteminizi kullanmayın. Bununla birlikte yola çıkabilirsiniz. Güncelleme sona erdiğinde seyir sistemi kullanılabilir olacaktır.
    Ekrandaki bir mesaj yükleme işleminin sona erdiğini doğrulayacaktır. Mesaj görünene kadar bekleyin. O zaman yeni haritalardan faydalanabilirsiniz.